GoPay

Základné informácie o GoPay

GoPay je najväčším poskytovateľom online platieb českého pôvodu a patrí medzi najväčších poskytovateľov online platieb v Česku a v strednej Európe.

Činnosť GoPay je dozorovaná Národnou bankou a GoPay je držiteľom licencie Českej národnej banky pre vydávanie elektronických peňazí.

Pri nakladaní s platobnými údajmi spĺňa GoPay najvyšší bezpečnostný štandard kartových asociácií PCI DSS.

 

Ako fungujú platby cez GoPay platobnú bránu?

Platobná brána GoPay ponúka rýchly, pohodlný a bezpečný spôsob platenia na internete.

Platbu vykonáte priamo na platobnej bráne po dokončení objednávky, alebo vás brána presmeruje do internetového bankovníctva, prípadne na stránku, ktorá zodpovedá zvolenej platobnej metóde v objednávke.

Po odoslaní platby vám GoPay pošle e-mail, v ktorom nájdete odkaz pre sledovanie stavu platby, alebo v ktorom dostanete inštrukcie pre dokončenie platby.

Všetky informácie o vašich platbách vrátane čísla platobnej karty sú zabezpečené šifrovanú komunikáciou a GoPay s nimi zaobchádza v súlade s najvyšším bezpečnostným štandardom kartových asociácií PCI DSS.

 

Aké platobné metódy GoPay ponúka?

GoPay ponúka všetky najpoužívanejšie platobné metódy vrátane online platby kartou alebo platby cez online bankové tlačidla. Väčšina platieb prebieha online, takže ich vybavenie je otázkou niekoľkých minút.

 

Ako prebieha platba kartou cez GoPay platobnú bránu?

  1. Zákazník zadá údaje svojej karty na platobnú bránu a odošle platbu.
  2. GoPay odovzdá informáciu o platbe partnerskému procesor, ktorý transakciu predloží príslušné kartové asociáciu (napr. VISA alebo MasterCard). Tá zaistí napojenie transakcie do banky, ktorá vydala kartu, cez ktorú zákazník platbu zadal.
  3. Vydavateľská banka rozhodne o schválení platby a svoje rozhodnutie odovzdá procesor, ktorý ďalej informuje GoPay.
  4. GoPay informáciu spracuje a informuje o stave platby zákazníka i obchodníka. Ak banka platbu schváli, GoPay navýši zostatok na obchodnom účte obchodníka o vykonanú platbu.
  5. Obchodník zašle zákazníkovi zakúpený tovar.
  6. Na základe nastavenej frekvencie vyúčtovania prevedie GoPay zostatok z obchodného účtu na bankový účet obchodníka.

(infolinka Po-Pá 9:00 - 17:00)

Kontakty
| Registrácia